Prezenční versus kombinovaná forma studia

Prezenční forma studia poskytuje studentům větší možnosti Jestliže jste úspěšně ukončily střední školu a rozmýšlíte se kam dál, zřejmě Vaše cesta povede na nějaký vysokoškolský obor. Pokud máte finanční podporu rodiny a příležitostně si můžete přivydělat na brigádách, volte prezenční formu. Co to vlastně znamená? Jednoduše každý den budete sedět ve škole v lavici anaplno […]

Prezenční forma studia poskytuje studentům větší možnosti
Jestliže jste úspěšně ukončily střední školu a rozmýšlíte se kam dál, zřejmě Vaše cesta povede na nějaký vysokoškolský obor. Pokud máte finanční podporu rodiny a příležitostně si můžete přivydělat na brigádách, volte prezenční formu. Co to vlastně znamená? Jednoduše každý den budete sedět ve škole v lavici anaplno se věnovat svému vybranému oboru. Některé obory, které vyžadují velkou odbornost a praxi, ani neumožňují volbu studia – je jen v prezenční formě.
dívka při čtení.jpg
Výhodou
pro Vás bude určitě to, že pravděpodobně látku lépe pochopíte a můžete se i poradit s Vašim vyučujícím, v případě nejasností. Také si zřejmě najdete spoustu kamarádů se kterými si můžete vzájemně vypomáhat. Výhodou je, že za Vás stát zaplatí do 26 let zdravotní pojištění. Zkoušky se dělají jednou za půl roku a je možnost si je v náhradních termínech opravit.
dívka mezi regály.jpg
Kombinovaná forma studia. Pro koho je vhodná?
Pokud chcete skloubit Vaší práci, a přitom si dodělat vysokou školu, je tato forma studia vhodná právě pro Vás. Při tomto studiu dostanete na začátku papír s předem stanovenými termíny, kdy se budete scházet ve škole na vyučující hodiny. Za půl roku jich je např.40, což je oproti prezenční formě veliký rozdíl. Při hodinách se Vám vyučující budou snažit vysvětlit základy na kterých budete stavět a určitě dostanete seznam doporučené literatury. Kombinovaná forma studia je hlavně o učení doma po večerech, takže je velmi důležité si vše dobře naplánovat. Musíte se k učení donutit sami, což může být pro některé lidi problém. Při tomto studiu je vhodné si sehnat kontakty na vyučující, se kterými budete komunikovat hlavně přes e-mail. I u této formy studia za Vás stát zaplatí zdravotní pojištění, pokud nepracujete.
univerzitní přednáška.jpg
Zkoušky budete skládat jednou za půl roku, jak je tomu i u prezenční formy. Pokud jste na rodičovské dovolené a zatoužily jste po studiu, nebo si jen zkrátka chcete polepšit ve své dosavadní práci, dejte přednost dálkové formě studia. Zkuste popřemýšlet i Vy jestli je pro Vás lepší .