Míst, kam vyrazit v Praze, je na tisíc. Praha je nesmírně členitá, je obklopena přírodními parky a může nabídnout překvapivě velké možnosti, i co se týče přírodních krás. Vyplatí se zajistit si ubytování, např. v ubytovně praha alespoň na prodloužený víkend, nebo na pár dnů, a to i mimo hlavní turistickou sezonu. Můžete totiž obdivovat i místa, kam se turisté příliš nehrnou, ale která rozhodně stojí za zhlédnutí.
Menhir „Kamenný sluha“ – naleznete jej v ulici Ládevská, v městské čtvrti Dolní Chabry. Cestu k menhiru můžete spojit s návštěvou přírodní scenérie Ďáblický háj za Žernoseckou ulicí. Končí zde tramvajové linky, vedoucí do Kobylis, a poobědvat tu můžete např. ve vyhlášené restauraci Na zlaté vyhlídce. Samotný menhir je pravděpodobně pozůstatkem keltské civilizace, měří na výšku zhruba 3 metry a je u něj umístěna informační tabule.
Nejstarší dřevěný kolotoč v Česku – pražská čtvrť Vinohrady byla v 19. století dějištěm poutí, jarmarků a zábavních atrakcí. V roce 1892 tu byl postaven podlahový dřevěný kolotoč ve tvaru krytého zastřešeného mnohoúhelníku. Uvnitř se nacházely dvě desítky dřevěných koní ve skutečné velikosti a 4 dřevěná vozítka (auta). Kolotoč v době svého vzniku poháněl člověk ukrytý pod podlahou, byla to dřina – těžce vydělané peníze. Později lidskou sílu nahradil výkonný elektromotor. Dnes je tato významná stavba přestěhována na letenskou pláň a v roce 2020 by měla projít generální rekonstrukcí.
Jediný větrný mlýn v Praze – Větrných mlýnů se v České republice nachází několik desítek, ale v samotné Praze stojí už jen jediný. Není sice opatřen lopatkovým větrným kolem, ale jeho původní kamenná válcová věž je dokonce chráněna jako památkový objekt. Můžete jej spatřit na vlastní oči v Břevnově, nedaleko sídliště Petřiny. Budova mlýna je viditelná z ulice Ankarská, kudy projíždí autobusové linky směrem na Vypich, k Bílé hoře. Vystoupit můžete na zastávce „Koleje Větrník“, odkud je to k mlýnu zhruba 50 metrů. Mlýn byl funkční ještě v 19. století a od roku 1900 slouží jako obytná budova.