Možná, že i Vy patříte do skupinky těch lidí, kteří bydlí v paneláku nebo v nějaké bytovce u které není koupaliště ani soukromý bazén. Právě lidi se zahradou mají tu výhodu, že toto zařízení mají kam umístit a mají v něm soukromí, pokud se v něm chtějí koupat. Ke každému bazénu může být klouzačka, milion nafukovacích hraček, lehátka a jiné vymoženosti. Co však nesmí chybět u vyššího jsou schůdky. Bez těch bystě se těžce dostávali přes okraj. Pokud máte malý, který je hlavně pro děti, tak schůdky nemusíte vůbec řešit a ušetříte tedy nějaké finance za to, že jste si je nemuseli pořizovat.
Na co vlastně jsou schody do bazénu? Díky nim se dostaneme přes vysoké okraje k tomu vytouženému ochlazení. Zvlášť pokud je venku teplota nad třicet stupňů, tak se výborně hodí. Dále umožňují pohodlný vstup. Nemusíme přeskakovat stěny nebo kruh, který je na vrcholku stěny. Pokud jste si doma postavili takový, co je do země, tak k němu neodmyslitelně patří i ty zabudované. Nezapomínejte na bezpečnosti a vybírejte si tedy klidně déle, ale za to důkladně. Musí mít dostatečnou nosnost, měly by být robustní, stabilní a na nich by měl být protiskluzový povrch.
Schůdky prostě patří k nadzemnímu i zapuštěnému bazénu. Bez nich bychom měli těžší přístup do vody a pokud nejste vyloženě otužilci, tak se Vám asi nebude chtít skákat přímo do vody. Proto jsou pro nás na trhu žebříky, které nám pomáhají v pomalém otužování v chladnější vodě.
Nezapomeňte je hlavně pevně připevnit, aby se Vám potom po napuštění neuvolnily nebo při vchodu do vody, aby nedošlo ke zranění někoho.
Hlavně děti na nich vymýšlí různé hlouposti, takže i díky nim budou mít dennodenně zátěžový test, který by měly vždy vydržet. Pro svoji vlastní bezpečnost a pro své svědomí si nakupte do zásoby nerezové šrouby a klidně jich použijte pár navíc. Jestliže se vám nebude zdát vstup bezpečný, tak si povolejte odborníka, který těmto problémům a tomuto tématu rozumí.